טיפים לכתיבת ברכה שישמחו לקבל

טוב, לא סתם אתם נמצאים כאן – בטח אתם מחפשים זר פרחים או עציץ כדי לעשות למישהו יקר יום ממש מיוחד.

אולי אותו אדם חוגג יום הולדת, אולי קידום בעבודה או אולי אתם מצ'פרים את בן/בת הזוג ליום הנישואין. בכל מקרה, אתם כבר לא טירונים ואתם יודעים שהפרחים לבד לא מספיקים… הענקת כרטיס ברכה מושקע תגרום להעצמת החוויה של קבלת הזר.

אז איך כותבים ברכה כזו שתעלה חיוך רחב על הפנים של זה שמקבל את הברכה?
כל אחד מוצא את הדרך שלו, כמובן, אבל אנחנו מרשים לעצמנו לתת קצת טיפים.
קודם כל, אתם מוזמנים לשאוב רעיונות מהרשת. יש המון אתרי ברכות עם רעיונות לברכות שמהם אפשר לקחת קצת השראה, תוכלו למצוא מגוון ברכות לימי הולדת ולעוד אירועים וזו כבר התחלה טובה כדי לכתוב את הברכה.

עוד קצת נקודות שכדאי לחשוב עליהן בזמן שכותבים את הברכה:

לחרוז או לא לחרוז – זו השאלה

אכן, שאלה רצינית. בשתי מילים: שווה לנסות.

אין ספק שחריזה בברכה היא אחת הטכניקות הבסיסיות כדי לבדר את הקורא ולתת לו את ההרגשה שבאמת הושקעה תשומת הלב בכתיבת הברכה. נכון, כתיבת ברכה בחרוזים לוקחת יותר זמן בדרך כלל וגורמת לגלגלי השיניים במוח להסתובב יותר מהר, אבל גם כאן הרשת יכולה לעזור לכם. המון מילוני חרוזים ממתינים לכם ברחבי הרשת (גם באתר שקישורו מופיע מעלה) – רק תרשמו מילה ותקבלו רשימה של כל המילים שמתחרזות אליה.

אנחנו שומרים על הזכות להסתייגות קלה: אם אתם מרגישים שהכתיבה בחרוזים גורמת למסר להיות פחות ברור, או שהחרוזים יוצאים יותר מידי מאולצים, שחררו. אין ספק שעדיף שהברכה תהיה אישית במילים שלכם.

כתבו הכי אישי שיש

לא משנה כמה אתרי ברכות תעברו, ועם כמה משוררים דגולים תתייעצו לפני כתיבת הברכה, אף אחד לא יוכל לדעת את כל הדברים שאתם יודעים על זה שאתם כותבים לו את הברכה.

אתם יודעים מה קרה לו בטיול לתאילנד, איזו פאדיחה קרתה לפני 13 שנים ואיזה ממתק הוא הכי אוהב.

זה הזמן לשלוף מהזיכרון את החוויות המשותפות שלכם, להשתמש במילים בשפה הפרטית שלכם ובכינויים שאף אחד לא מכיר חוץ משניכם. כרטיס ברכה הוא עוד הזדמנות מצוינת לפרגן להיסטוריה המשותפת שלכם.

מקוריים כבר אמרנו?

"מזל טוב", "עד 120", "המון הצלחות"… וואו. אפשר לפהק פיהוק רחב רק מלקרוא את זה. רוצים ברכה שתגרום לצד השני להתלהב? ברור! אחרת לא הייתם קוראים כל כך הרבה.
יש כמה תוספות שיכולות להיות מעניינות לברכה, למשל ציטוטים הם תמיד תוספת ראויה לברכה – בדרך כלל ציטוט מספר ילדים או ציטוט של אדם מפורסם יעשו את העבודה.
מלבד שימוש בציטוטים, אפשר לחפש דברים קצת יותר "מיסטיים" ולרשום על הערך הנומרולוגי או הערך הגימטרי של השם של זה שמקבל את הברכה.
כלים שיאפשרו לכם זאת נמצאים בשפע ברשת והם בהחלט יכולים לתבל את הברכה שלכם ולהוסיף לה את הגוון המיוחד שלכם. אה… והכי חשוב… אל תשכחו לכתוב את השם שלכם למטה.