ככה תטפלו בעציצי המרפסת בצורה הטובה ביותר

עציצים יכולים לשדרג את המרפסת, להפוך לחלק בלתי נפרד מהעיצוב ואפילו להשביח את ערך הנכס רגע לפני השכרה או מכירה. אבל כיצד מטפלים בהם? הנה כל הטיפים שחשוב להכיר.

כל מרפסת צריכה עציץ

עציצים הם פריט מתבקש בכל סוג של מרפסת. בניגוד לפריטים דקורטיביים רגילים, עציצים יכולים להתאים גם למרפסות גדולות וגם למרפסות קטנות. בנוסף, אפשר להשיג מגוון רחב של עציצים על פי הטעם האישי ולנצל את השמש הטבעית על מנת לגדל צמחי תבלין, פרחים נאים למראה או עציצים גדולים ומרשימים.

היתרון של עציצים במרפסת בא לידי ביטוי בשיפור הרושם הראשוני שאותו מקבלים אורחים, חברים ובני משפחה. עם הזמן, העציצים הופכים לחלק בלתי נפרד מהמרפסת ומשתמשים בהם אפילו כדי להשביח את ערך הנכס ולהראות את הפוטנציאל שלו רגע לפני השכרה ומכירה. אבל בשביל שכל זה יקרה, חשוב לטפל בעציצים בצורה הטובה ביותר.

 היתרונות של טפטפות במרפסת

החדשות הטובות הן שבעלי מרפסות יכולים כיום לשלב טפטפות להשקייה גם במקומות יחסית קטנים. אם בעבר היה אפשר למצוא טפטפות להשקיית גינה מווסתות רק בחצר או בגינה, הרי שכעת מדובר על פתרון אידיאלי עבור המרפסת או הגן. מהרגע שבו מתקינים טפטפות להשקייה ננעצות, חוסכים חלק גדול מהמאמץ ועדיין ישנים בשקט בלילה בידיעה שהצמחים מקבלים את הטיפול שמגיע להם.

העניין הוא שבכל זאת צריך לבחור טפטפות השקיה שמתאימות עבור המרפסת. אז לכן, בודקים קודם כל בכמה עציצים מדובר ומה הגודל של אותן טפטפות. לאחר מכן, מבררים כמה חורי השקיה יש בכל טפטפת וכמה עצים היא מסוגלת לכסות. במקביל, צריך לוודא התאמה בין טפטפות לבין סוג העציצים או הפרחים.

הטעות הנפוצה היא להשקות יותר מדי את העציצים שיש במרפסת, או לחילופין לתת לכל הפרחים את אותה כמות של מים. בפועל, מה שעדיף לעשות זה להתאים את סוג השימוש בטפטפות ובמערכת ההשקיה גם לעונות השנה וגם לזנים של הצמחים, הפרחים והעציצים.

 מה לגבי חומרי דישון והדברה?

הטיפול בעציצי המרפסת לא מסתיים בהשקיה. אם רוצים שהעציצים ייראו טוב לכל אורך השנה, חשוב מאוד לדשן אותם בחומרים מתאימים. כאן ההבדל העיקרי הוא בין חומרי דישון והדברה, כאשר הדגש הוא על האופן שבו אפשר לשלב אותם גם באדנית של העציצים וגם באדמה עצמה. בנוסף, יש לדאוג לאוורור של המרפסת, להימנע מעישון ליד העציצים ולחשוף אותם לשמש רק במידה המומלצת.

עם הזמן אפשר ללמוד איך מגיבים עציצים שונים לכל סוג של חומר הדברה או דישון. בנוסף, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע ולעקוב אחר הנחיות שיש באתרי האינטרנט שעוסקים בתחום. במידה ורואים תגובה לא טובה של אחד העציצים, לא צריך לחכות וכדאי לפעול בהתאם על מנת לבצע את השינויים הנדרשים.